... filmů

Touha potkat toho svého pana Darcyho

5. března 2011 v 21:29 | Sayuri
Včera jsem chytla neskutečně nostalgickou náladu. Nejdřív jsem si v hlavě stihla probrat všechny ty krásné, staré zlaté časy a hned potom jsem si chtěla zlepšit náladu nějakým filmem. Moje volba padla (zase) na Pýchu a předsudek z roku 2005. Netuším, jestli to je dobře nebo ne, ale od té doby, co jsem ho (zase) dokoukala, mě ten film pronásleduje.
Obdivuji Elizabeth, že přes to všechno, co se mezi ní a panem Darcym stalo, k němu našla cestu. Taky jí závidím, protože takového chlapa má jenom ona a nikdo jiný. A ještě k tomu jsem naštvaná na sebe, protože takhle prožívám věci, které se v reálném životě jen těžko stanou.
Každá holka touží najít toho svého pana Darcyho, životní lásku... dobře, to každá berte jako takovou menší nadsázku... Každá chce být milována nehledě na ostatní faktory, jako jsou původ, rodina, majetek. V dnešní době to už není tak žhavé, jako to bývalo - naštěstí! Fakt si neumím představit, že by si někdo nevzal holku jenom proto, že není z vhodné společenské vrstvy vzhledem k partnerovi.
Tyhle doby jsou už za námi, avšak někdy to je možná škoda. Vždycky, když vidím ty kluky, s kalhotama pod prdelí a o osm čísel většíma, čepicí s dolarem naraženou na hlavě, říkám si, kam se poděla všechna ta elegance a zdvořilost dávných věků...

Na východ od ráje ♥

26. září 2010 v 11:27 | Sayuri
     Už je to strašně dlouho, co mě nějaký film takhle zasáhl. Příběh lidské bolesti a utrpení, vzdoru proti společnosti a samozřejmě také lásky.
     Pokud se někdo vyžívá v novodobých filmech, plných efektů, počítačových triků a jiných moderností, tak ať si tenhle raději ani nepouští. Já však tvrdím:  staré filmy = dobré filmy.
     Hlavní roli ztvárnil James Dean, mladý herec, který se, nedlouho po premiéře filmu, zabil při autonehodě. Genialita, krása a charisma v jednom. Takhle bych ho nejspíš popsala já. Ani jednou jsem se nepodívala kolik minut zbývá do konce, a to já dělám velice často. Film je natočen podle románu Johna Steinbecka - East of Eden (Na východ od ráje). Nečetla jsem ho, ale v nejbližší době si ho chci půjčit.
     Pořád musím uvažovat nad osudem Jamese Deana a nad jeho filmovým ztvárněním Caleba. Ti dva spolu mají společného daleko víc, než se na první pohled může zdát. Oba vyrůstali bez matky, oba se chtěli zavděčit otci a získat jeho lásku, oba opovrchovali autoritami. Nikdy se však nedozvíme, co mohl ještě James Dean v herectví dokázat. Zůstal navždy mlád.

Don't run away from The Runaways movie

17. srpna 2010 v 20:56 | Sayuri
     What can I say?... The Runaways ROCKS!

     Ale opravdu... Nečekala jsem od toho filmu moc, snad jen výborný výkon Dakoty Fanning, o které vím, že je naprosto ohromná. (Nezklamala.) Ale že mě až takhle překvapí Kristen Stewart? Tak na to jsem ani nepomyslela! Hraje asi tak o cca 300% líp než v Zatmění a tam hrála celkem obstojně. A navíc, má tu skvělé vlasy.
     Nebudu vám dopodrobna líčit děj, k čemu by to taky bylo když máme ČSFD. Ale rozhodně se na The Runaways podívejte, hlavně vy, co nesnášíte Stmívání a myslíte si, že Kristen neumí hrát. Mělo by to stačit na změnu názoru.

 
 

Reklama