Březen 2012

Stojí to za to.

5. března 2012 v 15:55 | Sayuri |  Myšlenkové pochody
Mám člověka, který pro mě znamená celý svět a ještě víc. Člověka, který tady pro mě je, se kterým se směju a nemyslím na zlé věci okolo. Modrooký mi přinesl do života světlo. Kde ale existuje světlo, musí být také tma. Všechno má dvě strany a bylo by naivní předpokládat, že existují věci idylické a věčné. V mém životě je krása a láska, stejně tak ale i odpor a nenávist.
Zažila jsem milostná zklamání a několikrát i odchody člověka, kterého miluji. Zažila jsem smrt mně blízké osoby. Zažila jsem neopětovanou lásku, zlomené srdce a jeho slepování do původní podoby. Tohle všechno ale umím zvládnout. Avšak nedávno jsem zažila něco horšího. Nikdy bych nečekala že právě takováto věc bude bolet nejvíce. To, když vám někdo přestane věřit.
Ztráta důvěry. Ani ve snu by mě to nenapadlo. Když vám někdo přestane věřit, nebo věří méně než věříval, jak mu chcete dokázat, co všechno pro vás znamená a čím vám je? Jak mu ukázat, že nelžete, říkáte pravdu a myslíte vše tak, jak to podáváte?
V tomto případě se to nedá vysvětlit slovy, ať už jste sebelepší řečník. Musíte konat. A musíte mít k dispozici čas, hodně času. A možná potom si získáte zpátky důvěru. Je však možné, že už nikdy nebude stoprocentní. Já to ale nehodlám vzdát, nikdy se nevzdávám. I kdyby mi to mělo zabrat celý život, budu konat to nejlepší a ukazovat, jak moc pro mě daná osoba znamená. Bude to bolet. Budu brečet. Budu žít ve strachu, že mi nikdy neuvěří. Ale já si potom budu moct říct "Dělala jsem pro to všechno.". Někdy je ta nejtěžší věc věcí nejsprávnější. V lásce, v životě, v přátelství. Život nám do cesty klade překážky a je na nás je překonávat. Unavuje nás to, ničí nás to. Na oplátku za naše snažení ale přicházejí odměny ve formě opětované lásky, štěstí, smíchu, láskou prosluněných chvilek.
"Láska je slepá." To není pravda. Láska sama o sobě vidí až příliš dobře. Lidé, kteří milují jsou slepí a nevidí chyby milovaných osob. Odpouštějí snadněji než lidé, jejichž životem láska neprošla. Kdo miluje, ten zažívá bolest a utrpení. Kdo miluje, umí odpouštět. Ty, které potkala láska, jsou jedni z nejšťastnějších lidí, protože mají tu čest poznat opravdovou krásu světa. Láska nám ukazuje, co je to opravdové štěstí.
.